Darmowa wycena

Zamów rozmowę

Pompy ciepła

Ekologiczne, wydajne i proste w obsłudze - takie są pompy ciepła, instalowane przez Ekologiczny Dom

  • Ekologiczne grzanie wody
  • Komfort termiczny
  • Ekonomiczne źródło ciepła
Pompy ciepła

Ogrzewanie, którego potrzebujesz

Wysoki stopień zanieczyszczenia środowiska oraz ciągle rosnące koszty związane z ogrzewaniem domu są najlepszą motywacją do zainwestowania w Odnawialne Źródła Energii.

Pompa ciepła jest nowoczesnym sposobem na ogrzewanie domu i wody użytkowej, które w minimalnym stopniu angażuje jej użytkownika. Koniec z pamiętaniem o zakupie opału. Koniec z dorzucaniem do pieca. Dzięki pompie ciepła nie tylko zapomnisz o obowiązkach związanych z zapewnieniem odpowiedniej temperatury w budynku, ale również minimalizujesz koszty związane z ogrzewaniem przestrzeni użytkowych.

pomp-ciepla-montaż
Dlaczego warto

Korzyści płynące ze współpracy

Zrezygnuj z konwencjonalnych form ogrzewania domu i wody. Wybierz pompę ciepła, która jest ich ekologiczną alternatywą.

  • Ogranicz wydatki

    Korzystanie z pompy ciepła się opłaca. Ten ekologiczny system grzewczy wyróżnia się na tle innych niskimi kosztami eksploatacji.

  • Zdobądź dotację

    Rządowe programy oferujące dofinansowanie zakupu i montażu pompy ciepła pomagają zmniejszyć koszty inwestycji.

  • Bądź eko

    Martwi Cię Twój negatywny wpływ na środowisko naturalne? Nie chcesz szkodzić otaczającej Cię przyrodzie? Wybierz pompę ciepła, która ograniczy produkcję CO2 do atmosfery.

  • Korzystaj podwójnie

    Napędzaj wysokowydajną pompę ciepła zieloną energią elektryczną, pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej.

Współpracuj z nami

Wybierz Ekologiczny Dom

Chcesz zainwestować w źródło ciepła, które odciąży Twój budżet. Ekologiczny dom ma proste zasady współpracy - poznaj je już teraz!

  • Analiza

    Wszystkie nasze działania rozpoczynamy od rzetelnego audytu energetycznego, który pozwala nam poznać Twoje potrzeby.

    01
  • Umowa

    Bazując na wnikliwej analizie, konstruujemy spersonalizowaną umowę, dotyczącą instalacji, która zapewnia Ci bezpieczeństwo podczas realizowania inwestycji.

    02
  • Plan

    Projekt instalacji jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas realizacji inwestycji. Uwzględnia rozmiary budynku oraz Twoje zapotrzebowanie na ciepło.

    03
  • Instalacja

    Po dopełnieniu wszelkich formalności oraz sporządzeniu szczegółowego projektu nasi monterzy mogą przejść do realizacji inwestycji.

    04
  • Wnioski o dotacje

    Nie wiesz, z jakich dofinansowań możesz skorzystać, aby zminimalizować koszty związane z inwestycją? Nie szkodzi! Nasi specjaliści służą pomocą.

    05
  • Dofinansowanie

    Dopłata do instalacji pozwala ograniczyć koszty związane z jej realizacją. Wybierając Ekologiczny Dom, możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów w uzyskaniu dotacji.

    06
Dofinansowanie

Pozyskaj dotacje na Twoją instalację!

Uzyskaj dodatkowe środki finansowe na zakup i montaż pompy ciepła. Takie rozwiązanie zmniejszy koszt instalacji i pomoże Ci odciążyć domowy budżet.  • Mój Prąd 4.0

    Udział w programie Mój Prąd 4.0 daje możliwość zdobycia nawet do 5 tys. zł dofinansowania inwestycji związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii. Osoby fizyczne mogą złożyć wniosek o dotację samodzielnej instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii czy ciepła oraz EMS.


  • Czyste Powietrze

    Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez modernizację źródeł ciepła. Uczestnikiem może zostać osoba fizyczna. Udział w programie umożliwia uzyskanie dofinansowania zakupu i montażu instalacji w wysokości do 5 tys. zł.


  • Stop Smog

    W ostatnich latach poprawa jakości powietrza stała się priorytetem. Właśnie dlatego został uruchomiony program Stop Smog, który dedykowany jest mieszkańcom gmin objętych uchwałą antysmogową. Daje możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.


  • Agroenergia

    Program skierowany jest do rolników, którzy chcą zainwestować w Odnawialne Źródła Energii. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kW. Maksymalna wysokość dotacji to 25 tys. zł.


  • Energia Plus

    Program dedykowany jest przedsiębiorstwom, które chcą zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Mogą one skorzystać z pożyczki, która pokryje aż do 80% wartości całej inwestycji, co może stanowić nawet do 30 mln zł.

Pompa Ciepła

Zalety pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, pozwalające na efektywne wykorzystanie energii w Twoim domu.

  • pompy-ciepla-montaz-pompy-ciepla
    1

    Niskie koszty eksploatacji

    Rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła charakteryzuje się niższymi, niż w przypadku konwencjonalnych kotłów, kosztami eksploatacji. Dzięki mamy możliwość generowania jeszcze większych oszczędności.

  • pompy-ciepla-montaz-pompy-ciepla
    2

    Ekologiczne źródło ciepła

    Ogrzewając dom i wodę użytkową pompą ciepła, możemy znacząco obniżyć emisję CO2 oraz innych gazów cieplarnianych i spalin. Wykonana jest w klasie energetycznej A++ i A+++.

  • pompy-ciepla-montaz-pompy-ciepla
    3

    Podwójna korzyść

    Pompa ciepła to urządzenie wielofunkcyjne – mogą zarówno ogrzewać, jak i chłodzić pomieszczenia w domu. Ponadto, możemy całkowicie zredukować szkodliwy wpływ energetyki na środowisko, wykorzystując ekologiczny prąd, wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne.

Pompa Ciepła

Zalety pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, pozwalające na efektywne wykorzystanie energii w Twoim domu.

pompy-ciepla-montaz-pompy-ciepla pompy-ciepla-montaz-pompy-ciepla pompy-ciepla-montaz-pompy-ciepla
  • 1

    Niskie koszty eksploatacji

    Rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła charakteryzuje się niższymi, niż w przypadku konwencjonalnych kotłów, kosztami eksploatacji. Dzięki mamy możliwość generowania jeszcze większych oszczędności.

  • 2

    Ekologiczne źródło ciepła

    Ogrzewając dom i wodę użytkową pompą ciepła, możemy znacząco obniżyć emisję CO2 oraz innych gazów cieplarnianych i spalin. Wykonana jest w klasie energetycznej A++ i A+++.

  • 3

    Podwójna korzyść

    Pompa ciepła to urządzenie wielofunkcyjne – mogą zarówno ogrzewać, jak i chłodzić pomieszczenia w domu. Ponadto, możemy całkowicie zredukować szkodliwy wpływ energetyki na środowisko, wykorzystując ekologiczny prąd, wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne.

Opinie

Co mówią nasi klienci

  • “Polecam firmę Ekologiczny Dom. Wcześniej zainstalowali moją fotowoltaikę, profesjonalizm ich ekipy przekonał mnie do ponownego skorzystania z ich usług, gdy zdecydowałem się na montaż pompy ciepła.”

    Janusz Krawczyk

    Łomża, podlaskie

  • “Długo zastanawiałam się nad montażem pompy ciepła. Podczas tworzenia instalacji fotowoltaicznej jeden z pracowników Ekologiczny Dom opowiedział mi o zaletach, jakie niesie za sobą połączenie tych dwóch systemów. Jestem bardzo zadowolona!”

    Adrianna Maciejewska

    Stare Kupiski, podlaskie

  • “Firmę Ekologiczny Dom polecił mi mój znajomy, który wcześniej korzystał z montażu paneli fotowoltaicznych. Ja zdecydowałem się na pompę ciepła i nie żałuję. Montaż przebiegł bardzo sprawnie. Za 2 miesiące rozpoczynamy tworzenie instalacji fotowoltaicznej.”

    Roman Szewczyk

    Kolno, podlaskie

Wideo

Zobacz, jak przebiega montaż pompy ciepła

BAZA WIEDZY

Pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące pompy ciepła


  • Czy pompa ciepła ogrzeje c.o.?

    Pompa ciepła, która została odpowiednio dobrana do powierzchni domu oraz zapotrzebowania mieszkańców jest w stanie samodzielnie ogrzać tę powierzchnię. Z tego względu warto zdecydować się na audyt, przeprowadzony przez specjalistów w tej dziedzinie.


  • Możliwe jest ogrzewanie wody pompą ciepła?

    Przy pomocy pompy ciepła jesteśmy w stanie ogrzać wodę użytkową. Może ona osiągnąć temperaturę nawet do 65oC i jest kontrolowana przez dwa czujniki. Pompa ciepła jest doskonałą alternatywą dla standardowo wykorzystywanego bojlera.


  • Czy pompa ciepła działa przy ogrzewaniu podłogowym?

    Pompa ciepła może być połączona zarówno z grzejnikami, jak i ogrzewaniem podłogowym. To drugie rozwiązanie bardzo dobrze funkcjonuje z urządzeniem, a plusem takiego połączenie jest działanie w dwóch systemach: chłodzenia aktywnego oraz pasywnego.


  • Czy pompa ciepła jest głośna?

    Działanie pompy ciepła, tak jak wielu innych urządzeń, wiąże się z pewnym poziomem hałasu. Nie jest on jednak uciążliwy i nie powinien przeszkadzać w życiu codziennym. Osoby, które są wrażliwe na różnego rodzaju dźwięki, mogą zdecydować się na zainstalowanie pompy ciepła w pewnej odległości od domu.


  • Jaka jest żywotność pompy ciepła?

    Pompa ciepła jest urządzeniem o wysokiej żywotności, która może sięgnąć nawet 25 lat. Z tego względu nie ma konieczności cyklicznego jej wymieniania. Aby cieszyć się bezawaryjnym funkcjonowaniem pompy ciepła, należy systematycznie sprawdzać poprawność jej działania.


  • Jak często trzeba serwisować pompę ciepła?

    Jeżeli chcemy uniknąć nagłym awariom pompy ciepła, powinniśmy ją systematycznie serwisować. Zakłada się, że taki przegląd należy wykonywać raz do roku. Dzięki temu jesteśmy pod stałą kontrolą tego, co dzieje się z urządzeniem. Serwis pompy powinien być przeprowadzony przez profesjonalną firmę.

Skontaktuj się z nami

Zainwestuj w przyszłość!

Odnawialne Źródła Energii to droga do odbudowy środowiska naturalnego. Zacznijmy zmiany od nas samych. Inwestycja w fotowoltaikę oraz pompę ciepła nie tylko korzystnie wpłynie na otoczenie, ale przede wszystkim pozwoli Ci generować oszczędności przez długie lata. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszej ofercie!

  • Generuj oszczędności
  • Zdobądź dofinansowanie
  • Ogranicz emisję
  • Zarządzaj mądrze energią

Formularz kontaktowy

    Sprawdź ile zaoszczędzisz
    dzięki fotowoltaice

    Oddzwoni do Ciebie nasz ekspert i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

      Zapoznaj się z Polityką prywatności

      • Orientacyjny czas zwrotu z inwestycji:

        0 lat

        Oszczędności po 30 latach:

        0
        0 kWp Moc instalacji
        0 Koszt instalacji
        0 Roczny rachunek za prąd bez instalacji
        0 Roczny rachunek za prąd z instalacją
        0 Oszczędności przez 1 rok
        0 Oszczędności przez 25 lat

      Zamów rozmowę