Blog Fotowoltaika-4sun Nasze realizacje Partner strategiczny

0

Twój koszyk jest pusty.

W dzisiejszych czasach, nasze powietrze jest niesamowicie zanieczyszczone. Poprzez przemysł transportowy, a w szczególności samochody wyposażone w silnik diesla bez AdBlue’a, uprzemysłowienie, wzrost liczby ludności czy źródła naturalne oraz przemysł energetyczny oddychamy coraz bardziej niezdrowym powietrzem. Naszego domu również to dotyczy, ponieważ otwierając okno musimy liczyć się z wpuszczaniem go do naszego pomieszczenia, przez co później je wdychamy. Dodatkowo, rozwój grzybów i bakterii nie poprawia sytuacji. Na pomoc idzie nam ozonator!

Ozonator 

Drobnoustroje, grzyby, bakterie – nie są to nasi najlepsi przyjaciele na co dzień. Wiele czynników sprawia, że zaczynają się prężnie rozwijać i rozprzestrzeniać, między innymi w środowiskach zamkniętych oraz w pomieszczeniach o niskiej drożności powietrza lub wysokiej wilgotności. Skutkiem powstania takich nieprzyjemności może być przykładowo nieprzyjemny zapach, a nawet doprowadzić do rozwoju chorób!. 

Ozonator jest najlepszym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń w powietrzu. Jeżeli chciałbyś mieć powietrze jak najlepszej jakości, to urządzenie jak najbardziej się w tym przypadku sprawdzi. Ale nie tylko! Idealnie nada się też do walki o krystaliczną czystość wody oraz pożywienia lub mebli. 

Co to jest ozon?

Ozonator to nic innego, jak generator ozonu. Jest to gaz naturalnie występujący w atmosferze i posiada dezynfekujące właściwości przy odpowiednim stężeniu. Dodatkowo, sprawdza się również oczyszczająco i antyseptycznie. 

Cząsteczki tlenu, którym codziennie oddychamy zbudowane są z dwóch atomów, natomiast ozon składa się z 3 – to właśnie ta cecha powoduje, że jest mocnym utleniaczem. Grzyby oraz zarodniki, zapachy zwierząt czy też przypalonego obiadu z ozonatorem nie będą nam z nim straszne. Ozonowana kwaśna woda jest w stanie zabijać przeróżne wirusy, które nam grożą oraz niszczy wpływ na retrowirusy, polio czy też HV1. 

Czy ozon jest szkodliwy?

Odpowiedź jest jedna: oczywiście, że nie! Ale tylko i wyłącznie, gdy jego stężenie jest zbyt wysokie lub wdychamy go przez zbyt długi czas. Absolutnie takie sytuacje nie mają miejsca w przypadku użytkowania generatora ozonu, ponieważ dba on o odpowiednie stężenie, które w zupełności wystarcza do dezynfekcji i przy tym kompletnie nie zagraża dla naszego zdrowia. 

Jego zdecydowaną zaletą jest między innymi to, że pięćdziesięciokrotnie przewyższa przeciwdrobnoustrojową aktywność chloru, co sprawia że jest silnie dezynfekujący i idealnie sprawdzi się dla osób, które cenią sobie tego typu higienę, szczególnie w czasach pandemii. 

Jaki ozonator do domu?

Ozonatory znajdują swoje zastosowanie w przeróżnych branżach przemysłowych oraz usługowych, dlatego znajdziemy ich dostępność w wielu wariantach. Najlepszy ozonator do domu to taki, który przede wszystkim sprawdzi nam się do dezynfekcji pomieszczeń, wnętrz naszych urządzeń czy też szafek. Dzięki swoim właściwościom likwidacji nieprzyjemnych zapachów, możemy używać go również do ozonowania naszego obuwia bądź urządzeń treningowych, aby je perfekcyjnie odświeżyć. 

Ozonowanie żywności również przyniesie za sobą wiele korzyści, ponieważ możemy zastosować urządzenie do różnego rodzaju mięs, jaj, owoców czy warzyw. Zlikwiduje wszystkie pleśnie, oczyści z wszelkich mikrobów oraz zarodników grzybów, a nawet pozostałości pestycydów. Niesie również za sobą właściwości kojące oraz relaksujące, jeżeli chciałbyś uzdatnić wodę lub przygotować kąpiel ozonową. Może to również pomóc przy różnych schorzeniach. Idealnie się również nada do mycia i dezynfekcji kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych.

Ozonator profesjonalny

Profesjonalny ozonator zapewni nam trzymanie się z daleko od wszelkiego rodzaju wirusów, grzybów, drobnoustrojów i całej listy nieprzyjemnych mankamentów. Poprzez wielofunkcyjne zastosowanie generator ozonu sprawia, że jest niesamowicie przydatny i wszechstronny. Dodatkowo, relatywnie niski koszt zakupu oraz użytkowania sprawia, że jest to opcja warta przemyślenia. 

Ozonator jest wyposażony w estetyczną obudowę, a przy okazji jest poręczny i niewielki. Wedle indywidualnego zapotrzebowania, możemy znaleźć urządzenia 2w1 – czyli ozonowanie oraz jonizacja powietrza poprzez jedno urządzenie. Biorąc wszystkie powyższe zalety, szczególnie w dzisiejszych czasach, każdy z nas powinien zastanowić się nad inwestycją w generator ozonu.